Kategorie
blog

Co robi detektyw?

Prawdziwa praca policyjnego detektywa lub śledczego nie jest tak ekscytująca i intrygująca, jak widzieliście w telewizji, ale ta kariera zdecydowanie ma swoje chwile. W przeciwieństwie do funkcjonariuszy patrolujących , detektywi spędzają dni na śledzeniu zbrodni, które zostały już popełnione, w przeciwieństwie do czynnego patrolowania w celu zapobiegania przestępczości. Szukają również i zatrzymują przestępców.

Razem z oficerami patrolowymi w 2016 r. W Stanach Zjednoczonych służyło około 807 000 mężczyzn i kobiet.

Obowiązki i obowiązki detektywa / kryminalisty

Policyjni detektywi pełnią szereg funkcji, w tym:

 • Śledztwo na miejscu zbrodni
 • Kolekcja dowodów
 • Wywiady ze świadkami
 • Pisanie raportu
 • Ewidencjonowanie
 • Świadectwo sądowe
 • Przygotowywanie nakazów aresztowania
 • Pisanie prawdopodobnych oświadczeń przyczyny
 • Przygotowywanie i wykonywanie nakazów przeszukania
 • Aresztowanie przestępców

Detektywi i śledczy często specjalizują się w konkretnych przestępstwach, takich jak przestępstwa przeciwko osobom, przestępstwa przeciwko mieniu, zabójstwa, przestępstwa seksualne lub przestępstwa białych kołnierzyków.

Detektyw / kryminalista Śledczy

Wynagrodzenia zależą w dużej mierze od lokalizacji i agencji, a także od tego, jak długo służył detektyw / śledczy. Detektywi o większej długowieczności zazwyczaj zarabiają znacznie więcej niż młodsi pracownicy.

 • Mediana rocznego wynagrodzenia: 81.920 USD (39,38 USD / godzinę)
 • Top 10% rocznej pensji : ponad 138 860 USD (66,76 USD / godzinę)
 • Dolne 10% rocznej pensji : mniej niż 43,800 USD (21,06 USD / godzinę)

Edukacja, szkolenie i certyfikacja

Wymagania dotyczące zatrudnienia mogą się znacznie różnić w zależności od działu.

 • Edukacja: Wiele agencji wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej, podczas gdy inne nalegają, abyś posiadał stopień współpracownika lub jakiś college. Niektóre agencje mogą nawet wymagać tytułu licencjata. Najczęstsze stopnie to kryminologia i wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych,
 • Certyfikacja : Oprócz wszelkich wymagań stopnia, konieczne będzie otrzymanie certyfikatu egzekwowania prawa od komisji stanowej i komisji szkoleniowej lub standardów i szkoleń Peace Officers Standards and Training (POST). Standardy certyfikacji POST różnią się w zależności od stanu, ale zazwyczaj wymagają obowiązkowej liczby godzin szkolenia akademickiego i państwowego egzaminu certyfikacyjnego.

Umiejętności i kompetencje detektywa / kryminalisty

Powinieneś posiadać kilka podstawowych cech, jeśli zamierzasz zostać detektywem policyjnym lub śledczym agencja detektywistyczna http://detektywandala.pl/kontakt/

 • Umiejętności ludzi: detektywi i śledczy powinni być w stanie współczuć ludziom, którzy nie zawsze zachowują się najlepiej. Przekonasz się, że często musisz radzić sobie z żałosnymi rodzinami i musisz ściśle współpracować z innymi składnikami organów ścigania i sądownictwa karnego, takimi jak technicy kryminalistyczni .
 • Umiejętności mówienia: Powinieneś czuć się swobodnie rozmawiając ze świadkami i podejrzanymi. Bądź przygotowany na jasne i zwięzłe odpowiadanie na pytania.
 • Inicjatywa: Powinieneś czuć się swobodnie, przejmując kontrolę nad miejscem zbrodni i kierując śledztwami i innymi oficerami na miejscu zdarzenia.
 • Samokontrola: musisz być w stanie kontrolować swoje emocje, gdy masz do czynienia z osobami podejrzanymi o popełnienie brutalnych przestępstw.

Perspektywy pracy – Chorzów

Amerykańskie Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że zatrudnienie policji i detektywów wzrośnie o około 7% od 2016 r. Do 2026 r., Ale obszary, w których wzrost będzie największy, zależą od budżetów państwowych i lokalnych. Nie jest prawdopodobne, aby każda lokalizacja w USA odnotowała 7% wzrost.

Zapotrzebowanie na policję i detektywów może również zmieniać się corocznie wraz ze zmianą budżetów.

Środowisko pracy

Niewiele karier kryminologicznych jest tak satysfakcjonujących lub ekscytujących jak dochodzenia, ale równie prawdą jest, że niewiele karier jest tak stresujących. Detektywi często reagują na makabryczne sceny i muszą stawić czoła ofiarom gwałtownych śmierci i poważnych obrażeń detektywandala.pl.

Plan pracy

W zależności od agencji śledczy mogą pracować od poniedziałku do piątku, w przeciwieństwie do umundurowanych funkcjonariuszy, którzy często pracują na zmianę. Ale przestępstwo zdarza się o każdej porze, więc detektywi podlegają wezwaniu i często muszą reagować na miejsca przestępstw w dziwnych godzinach.

Śledczy mogą spodziewać się dłuższych godzin pracy na początku sprawy, ponieważ konieczne jest zebranie jak największej liczby nowych dowodów i jak najszybsze śledzenie każdego nowego kontaktu. Po początkowej reakcji na miejsce zbrodni często zdarza się pracować do 20 godzin lub dłużej.

Jak zdobyć pracę w Chorzowie

NIE JESTEŚ OGRANICZONY DO KARNEJ SPRAWIEDLIWOŚCI LUB KRYMINOLOGII

Istnieje wiele innych programów studiów, które mogą pomóc Ci przygotować się do kariery śledczej. Na przykład stopień nauk politycznych  może być bardzo korzystny, ponieważ stanowi mocną podstawę teorii i myślenia stojącego za Konstytucją USA i ewolucją praw.

WEJDŹ NA PODŁOGĘ PODZIEMNĄ

Policyjni detektywi nie zajmują stanowisk wstępnych. Musisz przejść przez szeroko zakrojony proces rekrutacji i najpierw zostać zatrudnionym jako policjant , a następnie pracować w górę. W zależności od działu, uzyskanie pozycji detektywa może być promocją lub przeniesieniem z boku . Zazwyczaj wymaga się, aby kandydat służył jako oficer patrolowy przez dwa lata lub dłużej, zanim zostanie uznany za detektywa lub śledczego.

Porównywanie podobnych zadań

Niektóre podobne prace i ich średnia roczna płaca obejmują: 

 • Oficer więzienny : 44 400 zł
 • Strażak : 49 620 zł
 • Prywatny detektyw w Chorzowie : 50 090 zł

Więcej informacji znajdziesz na stronie Biura detektywistycznego Andała Detektyw Chorzów http://detektywandala.pl/oferta/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.